Základní informace

Marketplace Kaufland.cz, Kaufland.sk a Kaufland.de jsou součástí řešení Kaufland Global Marketplace, které prodejcům umožňuje prodávat při pouze jedné registraci u společnosti Kaufland.

Nejprve je nutné se zaregistrovat do administrace Kaufland a do Conviu nastavit import dat. Nejčastěji je používán XML feed formát Heureka, ale prostřednictvím Custom formátu (import vlastního XML) můžete provést import jakéhokoliv XML feedu.

Následně přejdete na Export a úprava produktů a jako výstupní formát vyberete Kaufland marketplace. Pro dostupnostní feed pak vyberete Kaufland Marketplace – dostupnostní feed.

Tímto krokem vytvoříte feed validní s dokumentací.

Požadavky na CSV feedy: a) Dostupnostní CSV feed Obsahuje podrobné informace o vašich jednotlivých nabídkách produktů, zahrnující vaši cenu, dostupnost zboží, stav produktů, termíny doručení atd. Každý produkt musí být identifikován pomocí EAN kódu. b) Produktový CSV feed Na rozdíl od nabídkového feedu obsahuje produktový csv feed obecné informace o produktech, včetně názvu, popisu, obrázků a dalších relevantních údajů. V případě, že se vaše produkty již prodávají na platformě Kaufland, není tento datový tok nezbytný, a stačí vám pouze nabídkový CSV feed. Vaše produkty budou zobrazeny na existujících produktových kartách. Nicméně, pokud Kaufland nenabízí vaše produkty ve svém katalogu, bude tento datový feed nezbytný pro jejich zavedení do systému.

Pro úspěšné napojení musí být u každého z produktů přiřazen EAN kód na základě kterého následně probíhá zalistování produktů na marketplace. Bez těchto EAN kódů není možné vytvořit úspěšné napojení. EAN musí být přítomný v produktovém i dostupnostním feedu.

Specifikace dat pro produktový feed Kaufland je k dispozici: https://drive.google.com/file/d/1R_MXGs_n3MWMXSadMuwmoDHN_rK2WRbI/view

Specifikace dat pro dostupnostní feed Kaufland je k dispozici: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1IUHtSct68GJ86OC_kcgYdhL2wL386b8Q/edit#gid=411291698

Kaufland Global Marketplace vám umožňuje prodávat nejen na českém, ale také na slovenském nebo německém marketplace. Aby bylo však možné feed použít i pro tato marketplace, je nutné provést několik úprav. Tyto úpravy provedete vytvořením pravidel v editaci daného exportu.

Jako první je nutné změnit lokalizaci daného feedu z „cs-CZ“ na „sk-SK“, popřípadě na „de-DE“. Dále vytvořit pravidlo pro překlad feedu do vybraného jazyka a v dostupnostním feedu případně upravit měnu na Eura. Na obrázku níže, vidíte ukázku pravidla na změnu lokalizace pro Slovensko z „cs-CZ“ na „sk-SK“.

Všechna tato pravidla pro změnu lokalizace, překlad feedu a změnu měny, najdete společně s dalšími pravidly v jedné z následujících nápověd, kde vám krom uvedených ukážeme další úpravy, které mohou být nutné pro správné fungovaní vašeho feedu na Kaufland Global Marketplace.

V případě, že máte feed již připraven, můžete jej společně s dostupnostním feedem nahrát do administrace Kaufland. V případě Kaufland Global Marketplace vkládáme do administrace feed fe formátu CSV.

Feed ve formátu CSV získáte, když v seznamu exportů, klikneme na tlačítko „Akce“ a následně na „Stáhnout export jako CSV“.

Tyto feedy následně vložíte do administrace Kaufland Global Marketplace.

Produktový feed lze nahrát zde: https://sellerportal.kaufland.de/manage-imports/product-data/automatic-upload

Dostupnostní feed lze nahrát zde: https://sellerportal.kaufland.de/manage-imports/automatic-upload?storefront=de

Při nahrávání dostupnostního feedu dejte pozor, aby jste feed vložili do správné záložky pro vámi zvolenou zemi.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat, rádi vám se vším poradíme.

Last updated