Import dat – základní informace

Základem pro úpravu vašich dat je úspěšný import vašich feedů do Conviu. V této nápovědě si řekneme, jak vytvořit import dat a jaké možnosti vám při tvorbě importu Conviu nabízí.

Po registraci účtu v Conviu můžete první import dat provést společně se založením své organizace (e-shopu). V případě, že chcete import dat provést o něco později popřípadě již máte napojený svůj feed z naší strany a chcete přidat další, na ovládacím panelu po levé straně klikněte na „Import produktů“.

Dostanete se na přehled všech importů, které vaše organizace obsahuje. Jelikož však zakládáme první import dat, klikneme pouze na „Přidat další hlavní feed“.

Dalším krokem je zadání samotného importu dat. Zde nutné vyplnit všechny povinné údaje od názvu až po načasování importu dat. Na obrázku níže, pak můžete vidět příklad hotového zadání XML feedu ve formátu Heureka.

Nyní něco málo k samotnému nastavení importu.

Název importu: Klientům doporučujeme každý import pojmenovat tak, aby bylo možné i s delším časovým odstupem z názvu jasné, jaká data obsahuje. Pro představu dodavatelský feed pojmenovat názvem dodavatele atd… Při větším množství importů, se tak vyhnete zkoumání, který fedd vlastně chcete exportovat.

Uložiště feedu: Conviu nabízí několik možností, jak můžete nahrát svá data. Můžete si vybrat mezi URL adresou, FTP serverem, Google Sheets, Webové služby nebo data prostě nahrát ze svého počítače (Nahrát soubor).

URL adresa: Toto zadání se objeví, pokud jako uložiště feedu vyberete možnost „URL adresa“. Jedná se o nejvíce využívaný způsob, jak nahrát data do Conviu. Pokud je však přístup k vašemu feedu omezen, je nutné ještě povolit přístup z IP adresy 217.16.177.43

URL vyžaduje přihlášení: Pokud je URL chráněna přihlášením toto zaškrtněte a vyplňte jméno a heslo.

Pokročilé nastavení: Někdy je potřeba pro stažení feedu odeslat specifické údaje. Díky pokročilému nastavení je můžete definovat.

Formát feedu: Conviu vám umožňuje nahrát feedy v různých formátech. Na výběr tak máte například formát Heureka, Shoptet, Upgates a další… Každé e-shopové řešení má svůj vlastní formát a také dodavatelské feedy se mnohdy hodně liší. Pokud by vám tak žádný z těchto formátů nevyhovoval, stačí vybrat možnost „Vlastní formát“, která vám umožní napárovat každý jednotlivý element dle vlastní potřeby. Bližší informace o napojení feedu ve vlastním formátu najdete v nápovědě Import dat ve vlastním formátu (XML, CSV…).

Aktivní import: Feed bude Conviu stahovat, pouze tehdy, bude-li import aktivní. V případě jeho deaktivace, nebude probíhat aktualizace již stažených dat.

Vytvořit rovnou i export: Export bude obsahovat všechny načtené i vámi upravené produktové informace, takže ho můžete napojit např. do zbožového srovnávače jako je Heureka/Zboží apod.

Časovač importu: Tato funkce vám umožní zvolit přesný čas, kdy bude Conviu stahovat daný feed. Můžete ho stahovat např. každé pondělí v 8:00 nebo každou hodinu apod.

Máme-li vše nastavené, stačí už jen kliknou na tlačítko „Vytvořit import“.

Do Conviu můžete napojit libovolný počet dodavatelů (postupně několik XML), abyste zajistili nejlepší možnou dostupnost zboží a pokud si na import či export netroufnete, kontaktujte nás na info@conviu.cz a my vám rádi pomůžeme.

Last updated