Přidání měny currency CZK a EUR

Další z povinných elementů v dostupností feedu je měna currency, která se vždy musí shodovat s měnou používanou v zemi, kde chcete prodávat své produkty.

V případě, že váš dostupnostní feed obsahuje pouze prodejní cenu bez elementu, který by uváděl, v jaké měně cena je, je možné tuto informaci do feedu přidat.

Tento element vytvoříme přidáním pravidla „Přidat element“.

Nejdříve v „Nastavení elementu“ zvolíme název nového elementu, který bude „currency“ a do kolonky níže s názvem „Obsah elementu“ zadáme měnu, ve které je uvedená prodejní cena, například tedy koruny „CZK“. V případě, že by byla prodejní cena ve feedu uvedena v eurech, zadáme „EUR“.

Následně už jen klikneme na „Vytvořit pravidlo“.

Pokud však váš dostupnostní feed element currency již obsahuje a potřebujete pouze změnit jeho hodnotu, je postup následující.

Vytvoříme pravidlo „Upravit element“, kde nastavíme tyto hodnoty.

Jako první zvolíme v „Nastavení elementu“ element, který potřebujeme upravit. Zde se jedná o element „ROW > currency“. Dále ve spodní části „Obsah elementu“, zvolíme „Nahradit obsah“ a poté hned pod touto možností vybereme „Jednoduchý přepis“. Do prázdné kolonky už pak jen stačí vyplnit hodnotu „EUR“, případně „CZK“.

Poté už jen klikneme na „Vytvořit pravidlo“.

Last updated