Links

Obrázkový editor

Editor umožní hromadně upravit obrázky podle vámi vytvořené šablony např. pro Facebook nebo různá Marketplace (Mall, Alza, Kaufland).
Umožňuje doplnění loga, štítků, textu a také výběr z předdefinovaných rozměrů, časování pro jednotlivé vrstvy a další pokročilé funkce, které znáte z grafických programů.
V následujícím pravidle si ukážeme, jak vytvořit šablonu. Tvorba šablony samotné je velice jednoduchá. V Nastavení elementu vyberete název elementu, který bude posléze obsahovat upravený obrázek (1. krok). Následně přes tlačítko Přidat (2. krok) vložíte obrázek přímo z feedu (3. krok). Poté se v editoru objeví zástupný obrázek (krok 4.).
Pod tlačítkem Přidat se kromě možnosti vložit obrázek z feedu skrývají ještě další možnosti. Můžete zde vložit více vrstev, jako je Text, Vámi vybraný obrázek nahraný přímo z vašeho zařízení, Čtverec/Obdelník, Kruh/Elipsa nebo Trojúhelník.
V pravé části editoru se pak nachází ovládací panel, na kterém lze provádět různé úpravy.
Zde je v jeho horní části možné provádět mnoho dalších úprav. V případě více vložených vrstev se zde nachází funkce zvolit, jak se budou jednotlivé vrstvy překrývat. Je možné měnit šířku a výšku vrstvy po jednotlivých pixelech nebo měnit pozici X/Y, také po jednotlivých pixelech. Je zde možnost vrstvu zrcadlit nebo otočit. Můžete ji zarovnat do středu nebo libovolné strany a také můžete přizpůsobit jeho velikost nebo odebrat pozadí.
V dolní části ovládacího panelu je pak možné vybrat zdroj obrázku, přesněji pod jakým elementem se skrývá v XML souboru. Následně lze zvolit časové období, po které bude daná vrstva aktivní. Tato funkce je vhodná například při časově omezené slevové akci, kdy prostě jen zvolíte od kdy, do kdy chcete, aby se vámi vybraná vrstva zobrazovala. Jako poslední je zde možnost nastavit podmínky pro danou vrstvu.
Určitě vám v horní části ovládacího panelu neunikla tato část < Obrázek z feedu. Jedná se o pojmenování vrstvy, které si můžete změnit dle svého výběru.
V případě, že na editovací plátno umístíte více vrstev, jak můžete vidět na obrázku níže, po kliknutí na tento symbol, < se vám zobrazí panel s jednotlivými vrstvami.
V této části ovládacího panelu pak můžete rozkliknout jednotlivé objekty a následně je samostatně upravovat nebo přesouvat jejich pořadí. Jedná se o téměř totožné úpravy jako, u úprav Obrázku z feedu, v případě textu lze však navíc upravit například jeho styl, barvu, zarovnání a další...