Biddovací pravidlo

Pro spuštění automatického biddingu je nutné vytvořit alespoň jedno biddovací pravidlo.

U zvoleného exportu klikněte na tlačítko Editace

Na záložce Pravidla klikněte na Nové pravidlo

Pomocí pravidla lze nastavit, od kdy do kdy bude bidding aktivní. Pokud datum zůstane prázdné, bude platnost pravidla časově neomezená.

Nastavení platnosti pravidla využijete např. u produktů, které jsou v akci v určitém časovém období.

Pomocí podmínky můžete biddovací pravidlo nastavit např. pro produkty určité značky, v určitém cenovém rozpětí, pokud obsahují dárek, pro určitá ITEM_ID atd.

V části Konkurence můžete zvolit konkurenci, ke které se bude biddovací pravidlo vztahovat (např. vyhodnocovat cenový rozdíl)

Jakmile pravidlo uložíte, je nutné počkat na první stažení statistik ze strany Heureky a Zboží. Maximální doba pro stažení prvních statistik je 24 hodin. Následně se již statistiky stahují každé 2 hodiny a biddovací pravidlo se vyhodnocuje a přepočítává dle nastaveného intervalu.

Při stanovení samotné strategie narazíte na takzvané KPI neboli klíčové ukazatele výkonu. Jedná se o parametry, kterými je možné vaši strategii hodnotit, zda je úspěšná či nikoli a v případě nespokojenosti ji optimalizovat nebo změnit. Jakou strategii zvolíte je čistě na vás, ale mezi nejčastější náleží nastavení biddingu pro top produkty, které máte skladem, a nemají výrazný cenový rozdíl oproti konkurenci. Vyhodnocovat podle podílu nákladů na obratu (PNO). Tj. pokud produkty hranici PNO překonají, vyřadí se z biddingu.

Nechcete nastavovat pravidla manuálně a rádi byste spustili Smart Bidding s cílením na ROAS (návratnost investic)? Kontaktujte nás.

Strategie je možné i vzájemně kombinovat. Výsledky můžete sledovat v podobě podrobných statistik.

Last updated