Základní informace

V této nápovědě si řekneme základní informace o napojení vašeho e-shopu na Mall Marketplace a podíváme na jednotlivé kroky potřebné k úspěšnému exportu dat z Conviu na Mall.

Nejprve je nutné se zaregistrovat do administrace Mall Marketplace a do Conviu nastavit import dat. Nejčastěji je používán XML feed Heureky, ale prostřednictvím Custom formátu (import vlastního XML) můžete provést import jakéhokoliv XML feedu.

Následně přejdete na Export a úprava produktů a jako výstupní formát vyberete Mall Marketplace. Pro dostupnostní feed pak vyberete Mall Marketplace – dostupnostní feed.

Tímto krokem vytvoříte XML feed validní s dokumentací https://knowledgebase.mallgroup.com/marketplace-mall-xml-feed/2/

Je stěžejní dodržet přesnou strukturu feedu a to včetně pořadí jednotlivých elementů. U několika klientů jsme již narazili na problém s pořadím jednotlivých elementů, ale i s tímto si Conviu dokáže poradit.

Pokud používáte varianty, je nutné použít všechny povinné elementy, které k nim náleží, viz dokumentace.

Úpravu dat lze provádět v editaci vytvořeného exportu.

Pokud budete potřebovat změnit pořadí elementů, lze prostřednictvím pravidla "Přidat element" nastavit pořadí elementů.

Následně již můžete vložit XML feedy do administrace. URL zkopírujete kliknutím na "Akce" -> Zkopírovat URL na export.

Důležité je sledovat Log chyb, ktrerý najdete pod záložku "Statistiky" a pokud se nějaké vyskytnou (mohou to být např. chybějící povinné paramety pro varianty), je třeba je v Conviu pomocí pravidel doplnit – nebo upravit.

Pravidly můžete například odstranit chyby, které se týkají špatně zařazených produktů v kategoriích Mall, chybějících povinných parametrů, délky krátkého popisu produktů a mnoho dalších...

Na obrázku níže, je vidět ukázka pravidla pro tvorbu parametrů. Podrobnosti, jak toto pravidlo nastavit se dozvíte v nápovědě Přidání povinných parametrů PARAM ke kategorii Mall.

V případě dotazů nás neváhejte kontakotvat, rádi vám se vším poradíme.

Last updated