Import dat z FTP serveru, Google sheets, vašeho zařízení (Nahrát soubor) a webových služeb

Chcete využít služeb Conviu, ale chcete váš feed nahrát jinak než z URL adresy? Máme pro váš několik možných řešení.

Ne každý feed je možné nahrát přes URL adresu. Z tohoto důvodu Conviu podporuje několik dalších způsobů, jak k nám můžete svá data importovat. Postup při importu je téměř totožný, jako ten, který jsme si ukázali v předešlé nápovědě, kdy byl zdroj dat u URL adresy. Lisí se pouze v několika málo nastaveních, které si ukážeme níže.

FTP server

Hostitel: Adresa hostitele je adresa FTP serveru, na kterém se nachází soubory. Adresa hostitele může vypadat například takto "11.22.33.44" nebo "ftp.priklad.cz". Pokud na feed omezujete přístup, tak prosím povolte tuto IP 217.16.177.43.

Cesta k feedu: Přihlašte se na FTP (přes libovolný FTP klient ne svém počítači) a najděte soubor, který chcete importovat do Conviu. Cestu k tomuto souboru následně vyplňte v Conviu.

FTP vyžaduje přihlášení: Pokud je FTP chráněn přihlášením toto zaškrtněte a vyplňte jméno a heslo.

Google Sheets

Vybrat Google Sheets: Při volbě této možnosti se vám zobrazí tlačítko „Propojit Google Sheets“.

Po kliknutí na toto tlačítko se vám zobrazí jednoduchá tabulka, která obsahuje několik jednoduchých pokynů. Informace o tom každém pokynu najdete přímo v uvedené tabulce viz. obrázek níže. Po jejich splnění, pak stačí pouze kliknout na tlačítko „Propojit“.

Nahrát soubor

Nahrát vlastní soubor: Opět se zobrazí pouze tlačítko „Vybrat soubor“. To vám umožní vložit do Conviu feed přímo z vašeho zařízení (počítače).

Webové služby

URL adresa: Tuto URL adresu bude Conviu používat pro stahování informací o Vašich produktech. Pokud je však přístup k vašemu feedu omezen, je nutné ještě povolit přístup z IP adresy 217.16.177.43.

Hlavička požadavku: Hlavičku vyplňte v XML formátu, který vyžadují webové služby. Jedná se o vše uvnitř elementu soap:Header</soap:Header>

Tělo požadavku: Tělo vyplňte v XML formátu, který vyžadují webové služby. Jedná se o vše uvnitř elementu soap:Body</soap:Body>

Jakmile vyberete vhodné uložiště feedu, zadání importu pokračuje stejným způsobem, který jste mohli vidět v předešlých nápovědách. V případě volby jednoho z předpřipravených formátů, můžete využít nápovědu Import dat – Základní informace a v případě volby vlastního formátu pak jistě využijete Import dat ve vlastním formátu (XML, CSV…).

Last updated