Import dat ve vlastním formátu (XML, CSV…)

V případě, že vám nevyhovuje žádný z přednastavených formátů pro import feedu, můžete zvolit svůj vlastní formát a napárovat jednotlivé elementy tak, jak budete potřebovat.

Při nastavování importu stačí pouze jako formát feedu vybrat jednu z variant vlastního formátu.

V našem případě jsme vybrali formát „Vlastní XML formát“ neboť nahráváme XML feed z URL adresy. Na výběr je však i formát CSV, JSON, XLS a XLSX.

Jakmile zvolíte zdroj, ze kterého bude Conviu data čerpat a vyberete vhodný formát, ve spodní části se vám zobrazí sktruktura daného feedu. Následně je možné přiřadit odpovídající element.

Napárování elementů SHOP jako CHANNEL (XML root), SHOPITEM jako ITEM (Zboží v e-shopu) a ITEM_ID jako ID (jednoznačný identifikátor) jsou povinné, aby bylo možné import uložit.

K ruce vám bude i našeptávač Conviu, který vám po rozkliknutí zobrazí jednotlivé elementy, které je možné přiřadit, a to včetně jejích významu.

Elementy je možné přiřazovat až na nejnižších úrovních. Pro příklad Element CATEGORYTEXT napárujete jako PRODUCT_CATEGORY (Definovaná kategorie zboží), IMGURL jako IMAGE_LINK / IMG / IMG_URL (Odkaz na hlavní obrázek), dokud nenapárujete všechny potřebné elementy.

Nakonec už jen klikneme na „Vytvořit import“.

Last updated