Úprava dat přes pravidla

Základem pro úspěšnou úpravu vašich dat v jsou pravidla. Pro úspěšnou úpravu vašich feedů je tak nutné mít alespoň základní přehled o jejich funkcích, které si ukážeme v této nápovědě.

V přehledu svých exportů nejdříve rozklikněte export, který chcete upravovat.

Klikněte na záložku „Pravidla“.

V našem exportu v tuto chvíli nemáme vytvořená žádná pravidla, a tak klikneme na tlačítko „Přidat nové pravidlo“, případně na tlačítko po levě straně „Nové pravidlo“.

Zobrazí se vám všechny dostupné druhy pravidel, které můžete na svůj export uplatnit.

Bližší informace o jednotlivých pravidlech se dozvíte v Nápovědě, která se nachází níže, kdy jen rozkliknete pravidlo, které vás zajímá. Pro upřesnění si je napíšeme i zde.

Co je to „Element“? Element odpovídá „sloupečku“ ve vašich datech. Elementem je např. název produktu, nebo popisek, značka, cena apod.

Pravidlo: „Přidat element“ Tuto volbu využijete, pokud potřebujete element do XML doplnit. Jako příklad lze uvést následující situace:

  • Dárek (element GIFT). Pokud v XML nebudete mít uveden dárek, ačkoliv na e-shopu bude dárek nastavený, tak jej lze vytvořit a přidat do XML.

  • Dalším příkladem je vytvoření elementu CUSTOM_LABEL pro Google Ads či Sklik. Většina standardních XML exportů tyto elementy neobsahuje.

Pravidlo: „Upravit element“ Slouží např. pro úpravu názvů produktů, názvů kategorie, nastavení dopravy zdarma, přidání dárků k produktům určité značky a požadované hodnotě apod. Pomocí tohoto pravidla např.:

  • Přepíšete název produktu (PRODUCTNAME) pro zvolený produkt.

  • Vytvoříte pravidlo pro přepis kategorie e-shopu na kategorii (CATEGORYTEXT) dle stromu kategorií Heureky.

  • Nastavíte dopravu zdarma (DELIVERY_PRICE) pro produkty zvolené značky a nastavíte datum platnosti akce (od-do).

Pravidlo: „Skrýt element“ Slouží např. pro skrytí pomocných elementů, které v XML používáte a ve výstupním XML je nechcete uvádět. Příkladem může být element „Margin“ (marže produktu). Dle tohoto elementu např. nastavíte pravidla pro výpočet biddingu, ale v XML, které posíláte do Heureky tento element nebudete uvádět.

Pravidlo: „Skrýt celý produkt“ Hodí se v případě, kdy produkt nechcete do XML odesílat. Důvodem může být legislativní důvod, nepřiměřená nákladovost apod.

Pravidlo: „Hromadná úprava“ Tuto volbu velmi ocení milovníci hromadných rychlých úprav. Stačí jen vygenerovat CSV, upravit data a následně nahrát CSV soubor zpět. Během několika málo minut tak můžete provést úpravy u stovek produktů. Pro zpětné nahrání je důležité, aby data byla uložena ve formátu CSV utf-8 a je nutné mít uvedený sloupeček ITEM_ID. Hromadná úprava velmi poslouží pro případ, kdy by pro požadované úpravy bylo nutné vytvářet několik různých pravidel.

Bližší informace o tomto pravidle se dovíte v nápovědě Hromadná úprava.

Využití jednotlivých pravidel si pak ukážeme v následujících nápovědách.

Last updated