Bidding dle aktuálních statistik - např. PNO, nákladů

Při nastavování pravidla pro bidding můžete také sáhnout k pokročilejším taktikám. Jednou z nich je např. sestavení pravidla dle aktuálních statistik. V podmínce stačí nadefinovat hodnotu PNO (%conviu-nazevbiddingu-total-cost-of-sales%) nebo aktuálních nákladů (%conviu-nazevbiddingu-total-cost%). Pravidlo pro bidding tak můžete definovat pro produkty, které mají určité aktuální PNO nebo určité náklady - např. pokud je PNO 3% a náklady menší než 120 Kč...

Pro upřesnění - aktuální náklady (%conviu-nazevbiddingu-total-cost%) znamená výše nákladů za období, které máte nastavené v biddingu)

Aktuální PNO (%conviu-nazevbiddingu-total-cost-of-sales%) je podíl nákladů na obratu v % , také za toto období.

Pokud budete chtít zjistit, jak se tyto proměnné jmenují, naleznete je v sekci Globálních promněnných na importu. Jakmile v podmínce pravidla v biddingu začnete psát %, již se Vám jejich nabídka zobrazí.

Pro nastavení pravidla přejděte na záložku Biddování produktů

Následně přejděte na záložku Pravidla

Kliknutím na Přidat pravidlo přejdete do tvorby pravidla. V podmínce můžete zvolit zmíněné proměnné. Na uvedeném příkladu je pravidlo pro bidding produktů, které mají PNO nižší než 3%. Pro tyto produkty tímto pravidlem zvyšujeme pozici ze 4. místa na 2. místo, abychom podpořili jejich prodej.

Last updated