Změna kategorií na požadované kategorie Mall Marketplace

Jedna z nejzásadnějších úprav vašeho feedu, která umožní napojení na Mall marketplace je úprava kategorií na kategorie Mall.

Úpravu provedeme tak, že v exportu produktového feedu určeného pro Mall marketplace vytvoříme nové pravidlo „Upravit element".

Následně v Nastavení elementu zvolíte element ve kterém jsou kategorie produktů. V našem případě je to „ITEM > CATEGORY_ID“. Dále v obsahu elementu vybereme „Nahradit obsah“ a přepneme na „Hromadný přepis“.

Po nastavení hromadného přepisu nám Conviu nabídne možnost přepsat jednotlivé kategorie ve feedu. Abychom tyto kategorie načetli, stačí kliknout na možnost „Načíst původní hodnoty“.

Poté již můžeme začít upravovat jednotlivé kategorie.

Kategorie můžeme přepisovat dvěma způsoby. 1) Pomocí administrace v Mall - Přihlásíme se do administrace Mall a v sekci "Produkty", nalezneme záložku „Kategorie". Do vyhledávacího okna pak napíšeme například slovo „proteiny".. Našeptávač nám pak ukáže různé kategorie, ve kterých nalezneme slovo proteiny. Nám už pak stačí jen vybrat zvolenou kategorii. V našem případně kategorie „Proteinové drinky (NA161)".

Po rozkliknutí vybrané kategorie se nám zobrazí její detail. V detailu je zobrazen kód kategorie a jsou zde zobrazeny i všechny povinné a doplňkové parametry. Každý z povinných parametrů je pak třeba k dané kategorii doplnit. Pokud se ve feedu nachází také údaje obsažené v „Doplňujících parametrech", je vhodné je také následně přidat.

Důležitý je kód dané kategorie. Tento kód následně vkládáme do Conviu v pravidle pro přepis kategorií Mall.

Kód vkládáme do prázdné kolonky na pravé straně hned vedle načtených kategorií z produktového feedu. Takto můžeme postupně upravit všechny kategorie.

2) Pomocí našeptávače v Conviu - Abychom nemuseli během nastavování pravdila přecházet do administrace v Mall, je možné využít našeptávač v Conviu. Stačí do prázdné kolonky na pravé straně napsat v našem případě například slovo „proteiny" a zobrazí se vám stejná nabídka možných kategorií jako v administraci Mall. Pak už jen stačí vybrat požadovanou kategorii a poté se vám automaticky do kolonky uloží její kód.

Zde je však nutné pamatovat, že našeptávač vám nedokáže zobrazit povinné parametry u dané kategorie a následně je tak nutné tyto parametry vyhledat v administraci Mall. Úpravě kategorií je třeba věnovat pozornost také z důvodu, že ne všechny produkty zařazené do původních kategorií v produktovém feedu se musí shodovat s kategorií Mall. V mnoha případech je tak nutné danou kategori ještě rozkouskovat na několik kategorií Mall. Pro příklad si můžeme uvést kategorii „Dámské oblečení", kdy v této původní kategorii se může nacházet hned několik kategorií Mall jako jsou například tyto. Bundy a vesty NM040 / Čepice, klobouky, kšiltovky NM070 / Deštníky NM106 / Kabelky, batohy, tašky NM098 a další...

Jakmile upravíme všechny kategorie, stačí už jen kliknout na tlačítko „Vytvořit pravidlo" a můžeme pokračovat v zadávání povinných parametrů.

Last updated